Marrëveshja me Bashën, 6 ministrat e Ramës që ikin (FOTO LAJM)
Pëlqej
Marrëveshja Rama-Basha parashikon largimin e gjashtë ministrave aktual, të cilët do të zëvendësohen nga emra të tjerë, të propozuar nga opozita.

Ministratikin:

-Petrit Vasili (i Drejtësisë)

-Fatmir Xhafaj (i Brendshëm)

-Lindita Nikolla (e Arsimit)

-Ogerta Manastirliu (e Shëndetësisë)

-Olta Xhaçka (e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë)

-Arben Ahmetaj (i Financave)

Si pjesë e marrëveshjes do të largohet edhe zv.kryeministri Niko Peleshi.
Shtuar më 18/05/2017, ora 17:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori