“Marrëveshja historike Kosovë -Serbi të përfshijë njohjen e ndërsjell녔
Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi në editorialin, e botuar në të përditshmen gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” lidhur me dialogun Kosovë – Serbi shpreh qëndrimin se përfundimisht rrugëdalja do të ishte nënshkrimi i një marrëveshjeje për normalizimin dhe pajtimin ndërmjet dy shteteve.

Presidenti Thaçi shkruan se në fund marrëveshja historike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të duhej të përfshijë njohjen e ndërsjellë si rrugë e vetme që t’u jepet fund të gjitha mosmarrëveshjeve njëherë e përgjithmonë. Thaçi nënvizon se është treni i fundit për një paqe të qëndrueshme.Shtuar më 17/08/2017, ora 19:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori