Marrëveshja e oficerëve, muajin tjetër
Muajin që vjen do të arrihet një marrëveshje për oficerët e ndërlidhjes mes Beogradit dhe Prishtinës, gjë e cila do të ndihmojë në përshpejtimin e komunikimit me autoritet e Prishtinës. Kështu ka deklaruar për gazetën Danas, Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivan Mërkiq.

Mërkiq beson që rezultati i negociatave për zbatimin e marrëveshjes së Brukselit do të jetë i suksesshëm dhe pala serbe do të bëjë çdo gjë që negociatat të jenë produktive. /albeu.com/
Shtuar më 14/05/2013, ora 16:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori