Malström: Kosova nuk është harruar
Komisionerja e BE-së për Çështjet e Brendshme, Cecilia Malmström ka deklaruar se Kosova nuk është harruarprocesin e liberalizimit të vizave, shkruan gazeta Zëri.

Në një intervistë për Radion Deutsche Welle , Malmström ka vlerësuar se procesi nëpër të cilin kanë kaluar shtetet fqinje të Kosovës, sigurisht se një ditë do të vlejë edhe për Kosovën – ndërsa ka shtuar se “janë disa kushte të cilat duhen parë nga autoritetet kosovare””.

“Ne jemi duke bashkpëunuar ngushtë për t’i ndihmuar dhe unë shpresoj se shumë shpejt ne do të nisim dialogun me ta për procesin e liberalizmit të vizave”, ka thënë ajo.
Shtuar më 13/11/2010, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori