Maloku s'e pranon vendimin e Jahjagës, i drejtohet gjykatës
Ndërsa presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga mori vendimin për shkarkimin si anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Fadil Maloku vazhdon të mos e pranojë këtë.

Ai përmes një deklarate për media bën të ditur se vendimin e Jahjagës e konsideron antiligjor, antikushtetues dhe antishtetëror, ndaj të hënën do t'i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për ankesë.

“Unë tani lëndën me duhet ta procedoj në Gjykatën Kushtetuese për të kërkuar të drejtat e mia, si anëtar i një institucioni të pavarur, të cilin as Presidentja e vendit (në periudhën e zgjedhjeve) nuk mund ta shkarkojë”, thuhet në deklaratën për media të Malokut. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2013, ora 17:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori