Madeleine Albright, qytetare nderi e Mitrovicës?
Kryetari i Shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, ka vizituar të martën përfaqësuesit e komunës së Mitrovicës, me qëllim të bashkërendimit të aktiviteteve për realizimin e projektit që ish-sekretarja e shtetit, Madeleine Albright, të shpallet qytetare nderi e Mitrovicës.

Ky propozim ishte bërë, muaj më parë, nga kryetari i Shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, ndërsa tani janë bërë hapat e parë në këtë drejtim, në mënyrë që të nderohet kjo figurë dhe ky personalitet që ka bërë shumë për çështjen e Kosovës. /albeu.com/

Shtuar më 18/09/2012, ora 18:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori