Samiti Ndërkombëtar i Gruas, Albright mbërrin në Kosovë
E ftuara e nderit e Republikës së Kosovës në Samitin Ndërkombëtar të Gruas i cili ka filluar punimet sot në Prishtinë, Madeleine Albright, ka arritur në Kosovë.

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, ne Aeroportin Nderkombetar te Prishtines "Adem Jashari", eshte pritur nga Ministri i Puneve te Jashtme i Republikes se Kosoves, Enver Hoxhaj.

Ministri Hoxhaj i ka uruar mireseardhje ish-Sekretares ! Albright, duke shprehur mirenjohjen dhe konsideratat me te larta te institucioneve dhe popullit te Republikes se Kosoves per kontributin qe Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe ajo personalisht kane dhene per Kosoven ne te gjitha fazat. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2012, ora 12:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori