LVV ironizon Thaçin: Sot po na flet për respektim të masave të IKSHPK-së
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas deklaratës së presidentit të vendit, Hashim Thaçi i cili tha se Kurti dhe grupi i tij duhet të përballen me drejtësinë për aktivitetet kriminale.

Thaçi pavarësisht asaj që deri më tani ka kundërshtuar vendimet e qeverisë të marra për parandalimin e COVID-19, ai sot tha se Kosova është duke e kaluar me sukses situatën emergjente me pandeminë.

Lidhur me këtë zëdhënësi i LVV-së, Arlind Manxhuka ka thënë se personi i cili bëri thirrje për mosbindje ndaj masave të Qeverisë, sot na foli për respektim të rekomandimeve të IKSHPK-së.

“Personi që bëri thirrje për mosbindje ndaj masave të Qeverisë që erdhën si rezultat i rekomandimeve të IKSHP-së dhe i njëjti që frekuentonte kafiteritë dhe i njëjti që shkeli këto rekomandimet të përkthyera në rregulla kur doli në Shqipëri, sot na foli se si duhet të respektohen rekomandimet e IKSHP-së, tash kur jemi në përfundim të suksseshëm të pandemisë, ky që dështoi të shpallë gjendje të jashtëzakonshme”, ka shkruar Manxhuka në Facebook.
Shtuar më 26/05/2020, ora 16:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori