Lunacek mbështet Jahjagën për takimin me liderët e vendit
Mbështetje për iniciativën e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, po jep edhe eurodeputetja austriake, Ulrike Lunacek, raportuese për Kosovën në Parlamentin Evropian. Takimi do të zhvillohet të hënën dhe pretendohet që të marrin pjesë të gjithë liderët e vendit.

Lunacek, përmes një postimi në llogarinë e saj në Twitter, ka shkruar se shpreson se të gjithë do t’i përgjigjen kësaj ftese, transmeton Telegrafi.

“E mbështesë iniciativën e presidentes së Kosovës për t’i ftuar të gjithë liderët partiakë në një tryezë të përbashkët të hënën. Shpresoj që të gjithë do t’i bashkohen”, ka shkruar ajo./Albeu.com/
Shtuar më 06/02/2016, ora 22:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori