Lunaçek: Akuzat e Martyt të sqarohen një herë e përgjithmonë
Eurodeputetja Ulrike Lunacek, është shprehur se nuk duhet që Kosova dhe populli i saj të diskreditohet si një popull i tërë. Prandaj kemi nevojë për një sqarim të plotë për atë që u raportua nga në raportin e Dick Martyt, prandaj kjo çështje të mos sillet si argument për bllokadën e Kosovës në integrim evropian, raporton RTK.

Lunacek është shprehur në lidhje me krijimin e Gjykatës Speciale për Kosovën të miratuar edhe nga Parlamenti i Kosovës, akuzat në raportin e Dick Martyt duhet të sqarohen plotësisht njëherë e përgjithmonë. /albeu.com/
Shtuar më 28/04/2014, ora 09:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori