Lumezi, më shumë pikë për kryeprokuror Shteti
Aleksandër Lumezi ka marrë më shumë pikë për kryeprokuror të Shtetit.

Ai është në krye të listës prej 8 kandidatësh në konkursin e hapur për kryeprokuror.

Prokurori i ri pritet të emërohet pas daljes në pension të Ismet Kabashit, raporton KD.

Lumezi aktualisht ka funksionin e kryeprokurorit të Apelit.
Përpara kësaj pozite, ai ka qenë dhe kryeprokuror i Qarkut të Prishtinës.

Aleksandër Lumezi ka marrë 78.67 pikë, pasuar nga kkryeprokurori i Prokurorirsë Themelore të Mitrovicës, Shyqyri Syla me 78.17 pikë dhe i treti renditet kryeprokuoriri i Prokurorisë së Gjilanit, Jetish Maloku me 76.33 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 03/06/2014, ora 09:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori