Luftëtarët e UÇK-së në grevë
Anëtarët e Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK-së sot do të hynë në grevë para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Kërkesat e grevistëve, të prirë nga janë që të miratohet sa më shpejt të jetë e mundur ligji për vlerat e luftës së UÇK-së dhe veteranëve të luftës t’iu kthehet identiteti dhe dinjiteti i tyre.

Përfaqësuesit Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK-së kanë ftuar të gjithë ish-luftëtaret e UÇK-së që t’i bashkëngjiten grevës e cila do të fillojë në orën 15:00, raportojnë mediat kosovare.

Mbajtja e kësaj greve është kundërshtuar nga SHVL e UÇK. Ata shprehen se problemet e kësaj kategori janë zgjidhur ose po zgjidhen. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2011, ora 14:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori