"Lufta e heshtur" e Serbisë ndaj Kosovës
Shteti i Serbisë, pasi e humbi luftën me UÇK-në dhe me NATO-n e u tërhoq nga Kosova, ka nisur prej vitesh strategjinë e saj politike, për një "luftë të heshtur" në Kosovë.

Serbia po zhvillon një "luftë speciale" që rrezikon sigurinë nacionale të shtetit të Kosovës.

Mungesa e mekanizmave të duhur institucional për konsumimin e produkteve që hynë në Kosovë, ka bërë që popullata shpesh të mos e dijë se çfarë konsumon.

Vendi "më i preferuar" për import vazhdon të mbetet Serbia, për shkak më së shumti të interesave klanore politike.

Nuk ka kaluar shumë kohë, kur u publikua skandali më i fundit, se në Kosovë importohet grurë për bukë që përdoret nga kafshët në Serbi dhe në Rusi. /albeu.com/

Shtuar më 08/08/2014, ora 11:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori