Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës
Kuvendi i Kosovës sot nga ora 10:00 vazhdon seancën konstituive, pasi një ditë më parë nuk u arrit që të zgjidhen organet drejtues të Kuvendit, kryetari dhe nënkryetarët.

Seanca është thirrur nga drejtuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci, por pjesëmarrjen në seancë e kanë kundërshtuar deputetët e PAN-it.

Të enjten dështoi zgjedhja e kryetarit dhe kryesisë. /albeu.com/

Shtuar më 04/08/2017, ora 10:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori