Lista Serbe punon me urdhëra të Beogradit
Çështja e veriut të Kosovës po tentohet të zgjidhet përmes dialogut Prishtinë - Beograd në Bruksel.

Analistët kanë vlerësuar se në rast se qeveria e re nuk do të formohet dot nga blloqet e partive shqiptare, në lojë mund të hyjë Lista Serbe.

Mirëpo, dihet mjaft mirë që Lista Serbe vepron me urdhëra dhe derektivat e Beogradit.

Rrjedhimisht, çështja e veriut të Mitrovicës është më e vështirë të zgjidhet. /albeu.com/
Shtuar më 10/08/2014, ora 10:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori