Lista Serbe mund ta ndajë Mitrovicën?
Njohësi i çështjeve politike, Fadil Maloku tha se nëse qeveria e ardhshme e Kosovës varet nga votat e Listës Serbe, kjo mund të jetë me pasoja shkatërrimtare.

“Më së paku kantonizimi, më së shumti ndarja të cilën jam duke e parë në horizont”, ka deklaruar Maloku në një intervistë për “Epokën e re”.

Maloku ka shtuar se Kosovës i duhet një qeveri e privuar nga pushteti i verbër dhe asesi një koalicion PDK-LDK.

Sipas tij, ky do të ishte koalicioni më shkatërrues, më i panatyrshëm dhe do tiu shërbente më pak qytetarëve të Kosovës. /albeu.com/

Shtuar më 11/08/2014, ora 12:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori