Edhe serbët mbështesin Haradinajn për kryeministër
Goran Rakiq, kryetari i Listës Serbe, ka thënë se nuk do të bllokojnë formimin e institucioneveKosovës.

Ai ka thënë se e mbështesin këdo që i ka numrat në Kuvendin e Kosovës.

“Nuk do të jemi bllokues të formimit të institucioneveKosovës. Nuk kemi deklaruar dhe nuk jemi për asnjë krahë, ne do të mbështesim atë që i ka numrat”, tha Rakiq.
Shtuar më 04/09/2017, ora 16:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori