Lista Serbe: Jemi kundër Vetëvendosjes, s'kemi marrëveshje me PDK-në
Subjekti më i madh politik serb në Kosovë, Lista Serbe ka hedhur poshtë zërat se mund të ketë një marrëveshje të mundshme me PDK-në e Thaçit.

Një anëtar i Listës i ka thënë Indexonline-t se akoma nuk e kanë vendosur se cilin koalicion të mbështesin në parlament.

Edhe kryetari i Listës Serbe, Aleksandër Jabllanoviç ka hedhur poshtë zërat se partia serbe mund të ketë arritur marrëveshje me PDK-në që të shtyhet seanca konstetuive.

“Askush në Listën Serbe nuk ka thënë se do të rreshtohet nga një krah në krahun tjetër. Jemi parti unike dhe secili anëtarë i respekton qëndrimet e partisë”, i ka thënë Jabllanoviç Blic-it.

Ndërsa, edhe mediat serbe kanë raportuar se Lista Serbe po e mbështet partinë e Hashim Thaçit. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2014, ora 09:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori