Lista Serbe: I mbështesim por konsultohemi vetëm me Vuçiç
Deputeti i Listës Serbe, Igor Simiq tha se Lista Serbe mbështet zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit.

Ndërsa sa i përket Qeverisë, ai tha se vendimi do të merret pas konsultimeve me zyrtarët e lartë të Serbisë.

“Në lidhje me formimin e Qeverisë ne do të vendosim pasi që do të konsultohemi me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe drejtorin e Zyrës për Kosovë dhe Metohi, Marko Gjuriq”, tha Simiq pak para se të fillojë seanca.


Shtuar më 07/09/2017, ora 11:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori