Lista Serbe e vendosur që të mos e votojë demarkacionin
Deputetët e Listës Srspka kanë konfirmuar votën kundër demarkacionit. Rrjedhimisht, kanë vendosur të mos përkrahin përmbushjen e kushtit të fundit për liberalizimin e vizave për kosovarët

Ministri për Kthim dhe Komunitete dhe zëvendëskryeministri Dalibor Jevtiq, ka drejtuar akuza në drejtim të Kosovës për mos formimin e Asociacionit të Komunave Serbe.

“Duhet të merret një hap i vogël që askush nuk dëshiron ta merr. I kemi ndjekur pothuajse të gjitha mbledhjet me diplomatët e huaj erdhën, në takim me Mitchellin, ai na dha shpresë se po të ketë diçka ndryshe në këtë aspekt”, thotë Jevtiq.


Shtuar më 17/03/2018, ora 14:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori