Lista Serbe deklarohet për marrëveshjen PAN-AKR
Ne po fillojmë t`i zhbllokojmë institucionet, gjë që është e mirë për qytetarët, tha deputeti nga radhët e listës Serbe, Igor Simiq, duke komentuar nënshkrimin e marrëveshjes në mes të Aleancës Kosova e Re të Behgjet Pacollit me koalicionin PAN.

Ai tha për Tanjugun se Lista Serbe është ende e hapur për bisedime dhe përsëriti se përpara çdo marrëveshjeje, do të konsultohet Qeveria e Serbisë dhe Presidenti i këtij vendi, Aleksandar Vuçiq.
Shtuar më 05/09/2017, ora 13:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori