Lirohet Shkumbin Demalijaj
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shkëmbim Demaliaj është liruar nga paraburgimi duke iu ndryshuar masa në arrest shtëpiak.

Ndryshe, deputeti i AAK-së është arrestuar para 7 ditësh nga Policia e Kosovës, pas deklaratave të tij ndaj ish-prokurorit Elez Blakaj.

E gjitha ka ardhur pas ngritjes së aktakuzës ndaj Demalisë si anëtar i Komisionit për verifikimin e listave të veteranëve dhe publikimit të listës me veteranët mashtrues në të cilën ndodhej edhe emri i babait të tij.

Pas kësaj, deputeti kishte fyer dhe kërcënuar ish-prokurorin Elez Blakaj në media. Demaliaj kishte thënë se do të merret privatisht me ish-prokurorin Blakaj.
Shtuar më 04/10/2018, ora 16:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori