Lirohen nga arresti shtëpiak aktivistët e VV-së
Avokati Tomë Gashi u shpreh se katër aktivistët e VV-së, të akuzuar për sulm ndaj Kuvendit të Kosovës janë liruar nga arresti shtëpiak respektivisht paraburgimi.


Gashi ka thënë se Frashër Krasniqi, Adea Batusha, Atdhe Arifi dhe Egzona Arifi janë liruar nga arresti shtëpiak respektivisht paraburgimi.

“Ne sencen e mbajtur sot më 22.08.2017, Gjykata Themelore në Prishtinë ka liruar katër aktivistët e Lëvizjës VETËVENDOSJE ! Frashër Krasniqi, Adea Batusha, Atdhe Arifi dhe Egzon Haliti nga arresti shtëpiak, respektivisht nga paraburgimi. Seanca e rradhës do te mbahet më 25.gusht 2017 në oren 10.00”, thuhet në postimin e Gashit. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2017, ora 16:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori