Lirohen 4 të akuzuar për protestat në Shkup
Pëlqej
Katër nga gjashtë të akuzuarit për dhunë në protestatShkup janë liruar.

Të katër shqiptarëve iu është ndërprerë paraburgimi dhe ata tanimë do të kenë mundësinë të mbrohenliri, transmeton Alsat-M.

Do të mbrohenliri Muharrem Bardhi, Muharrem Isa, Rami Buçi dhe Adem Abdullai, ndërsa mbeten në burg Enur Iljasi dhe Arian Rexhepi.

Pritet që Gjykata e Apelit brenda 10 ditësh ta marrë vendimin për këtë rast. /albeu.com/

Shtuar më 29/09/2014, ora 15:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori