Lirohen 5 persona të dyshuar për terrorizëm
Pëlqej
Gjyqtari i çështjes që po merret me rastin e arrestimit të 40 personave, Vehbi Kashtanjeva, ka ndryshuar masën e sigurisë për 4 persona.

Me kërkesë të prokurorit, është dhënë masa e arrestit shtëpiak për Hafiz Ahmetin, Besim Lajçin dhe Hadi Nurën, raporton Kallxo.com.

Ndërsa, është dhënë masa e detyrimit për paraqitje ndaj shtetasve Albert Berisha e Fitim Dema.

Këto masa të reja sigurie për këta të pandehur do të vlejnë për dy muaj, deri më 4 nëntor 2014./albeu.com/

Shtuar më 05/09/2014, ora 16:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori