Liqeni Akumulues në Mitrovicë bëhet i kuq nga ujërat e ndotura
Liqeni Akumulues në Mitrovicë nuk po përmban ngjyrën e njëjtë si të liqeneve të tjera.

Ai tanimë ka ngjyrë të kuqe.

Në një video shihet se ky liqen ka marrë ngjyrë të kuqe nga ujërat e ndotura.

Më poshtë mund të gjeni se në çfarë gjendje është shndërruar nga shpërndarja e ujërave të zeza në brendësi të liqenit.

Ndryshe, në përgjithësi, gjendja e lumenjëve dhe liqeneve në Kosovë nuk qëndron aq mirë
Shtuar më 01/10/2019, ora 18:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori