Limaj flet sa i rëndësishëm është dialogu me Sebinë
Kryetari i NISMA-s, Fatmir Limaj, ka thënë se e përkrahin vazhdimin e dialogut me Serbinë derisa ka hezituar të tregojë qëndrimin e tij për Hashim Thaçin si Kryenegociator.

Ai ka bërë thirrje të mos përsëriten gabimet që kanë ndodhur në të kaluarën. Ka refuzuar të flasë për emrin e Thaçit si udhëheqës të dialogut, duke thënë se temat nacionale janë mbi partitë politike dhe mbi individët.

“Në asnjë mënyrë të mos përsëriten gabimet e së kaluarës. Sepse pastaj na kanë kushtuar shumë”, ka thënë ai.

“Natyrisht, neve na presin tema të mëdha. Këtë qeverisje e kanë pritur tema të mëdha që nga themelimi. Ne si parti, reflektojmë poziitivet dhe duam unitet", ka shtuar ai, në një konferencë për media.


Shtuar më 02/06/2018, ora 15:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori