Lidhja e Prizrenit hiqet nga logoja e statusit
Në statusin e komunës së prizrenit do të hiqet emblema “Shtëpia e Lidhjes së Prizrenit 1878 - Prizren”. Ku vendim është miratuar nga Kuvendi Komunal i Prizrenit. Gjykata kushtetuese e ka cilësuar këtë vendim si antikushtetues.
Ridvan Hoxha dhe Kimete Hoxha, kuvendarët e dytë të LDK-së, kanë votuar kundër këtyre ndryshimeve, raportonë mediat kosovare. /albeu.com/
Shtuar më 24/03/2011, ora 14:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori