Liderët politikë mblidhen nga Jahjaga
Pëlqej
Presidentja Atifete Jahjaga sot pritet të mbledhë liderët e partive politike, me qëllim që të shihet mundësia për të gjetur një zgjidhje për të formuar institucionet e reja në Kosovë.

Zëdhënësi i Jahjagës, Arbër Vllahiu, ka deklaruar se “zgjidhja do të jetë në dorë të deputetëve dhe liderëve të partive parlamentare, ndërsa, presidentja do të jetë vetëm në rolin e lehtësueses së dialogut”.

Seanca konstetuive e rradhës pritet të mbahet ditën e enjte. /albeu.com/
Shtuar më 29/09/2014, ora 10:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori