Liderët nga Lugina e Preshevës urojnë Atifeten
Atifete Jahjaga
Zgjedhja e zonjës Atifete Jahjaga, presidene e re e Republikës së Kosovës, sidomos dalja nga kriza insitucionale është mirëpritur edhe nga shqiptarët e Kosovës Lindore.
Gjithë liderët dhe përfaqësuesit politik në Preshevë, Bujanocit dhe Medvegjës kanë uruar femrën e parë Atifete Jahjagën në postin e presidentes.

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar z.Galip Beqiri i ka deklaruar sot për "Presheva Jonë" se "çdo lajm negativ në Kosovë na brengos edhe neve ketu në Kosovën Lindore, por lajmet e mira, zhvillimet përparimtare, sikur kwto të fundit, zgjedhja e presidentës së re znj. Atifete Jahjaga dhe kapërcimimi i kaosit politik në Kosovë padyshim për ne janë lajme të mira dhe inkurajuese..."

Riza Halimin deputet gjithpopullor ka deklaruar "sikur zgjedhja e znj.Jahjaga në kryre të shtetit të Kosovës ashtu edhe dalja nga ngërci politik në insitucionet e Kosovës, janë lajme të mira edhe për ne në Luginën e Preshevës."

Ngjajshëm kanë deklaruar edhe Galip Beqiri (KKSH), pastaj Shaip Kamberi, kryetar i komunës së Bujanocit, Jonuzu Mulsiu (LPD) kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanocit, dr.Skedner Desazni (BDL) si dhe Fehmi Beja, këshilltar (PVD) i lartë në Medvegjë. /albeu.com/

Shtuar më 11/04/2011, ora 19:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori