Liderët bindin Thaçin që të mos diskutojë për ndarjen e Kosovës
Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe zëvendëskryeministrat Behgjet Pacolli, Fatmir Limaj dhe Dardan Gashi janë takuar në ambientet e Kuvendit të Kosovës.

Kryeministri Ramush Haradinaj, pas takimit të paparalajmëruar ka thënë se janë pajtuar që në Bruksel të mos diskutohet për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë.

Takimi i krerëve të shtetit është mbajtur në Kuvendin e Kosovës, mëngjesin e sotëm.


Shtuar më 30/08/2018, ora 10:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori