Lëvizjet e çuditshme të Gani Dreshajt në kohën kur fliste Hasani (VIDEO)
Fjalimi i deputetit të PDK-së, Nait Hasanit i bërë dje në seancën e kuvendit kur po votohej buxheti, po i dukej qesharak deputetit Gani Dreshajt. Në këtë mënyrë, deputeti i AAK-së, dje shfaqi edhe një talent, atë të gjestikulacionit.

Derisa Hasani në cilësinë deputetit po kërkonte që një amendament për një projekt për një rrugë e cila qonte në Pashtrik tek varrezat e dëshmorëve të ndryshohej dhe të votohej si i tillë, në të kundërtën do të mbeste në gjysmë dhe qytetarët nuk do të mund të shkonin për vizitë tek varrezat, Dreshaj qeshte, shkruan Express.

“...kërkojë që amendamenti të votohet dhe të mundësojë që të gjithë familjarëve dhe një histori të luftës sonë pikërisht atje ku kanë ra 41 dëshmorë. Votojeni amendamentin dhe mundësojani familjarëve vizitën atje”, ka thënë Hasani gjatë seancës së Kuvendit.

E derisa Hasani fliste për varrezat, Dreshaj i AAK-së që gjendje një ulëse prapa tij bënte mimika të fytyrës duke iu dukur banal fjalimi i kolegut të tij deputet.


Shtuar më 03/02/2019, ora 11:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori