Lekaj ripërsërit: Kreun e Kuvendit e merr PDK, ne kemi kryeministrin
Kreu i Grupit Parlamentar të AAK-së ka këmbëngulur se kreu i Kuvendit të Kosovës i takon PAN-it duke kërkuar prej partive të tjera që të mos e zvarrisin pa arsye seancën konstituive.

"Ai i takon vetëm PAN-it, z. Veseli do të jetë në kryeKuvendit e Haradinaj në krye të qeverisë"., - tha Lekaj gjatë takimit duke ripërsëritur marrëveshjen mes tyre dhe PDK-së për ndarjen e posteve drejtuese të maxhorancës së re, përcjell Albeu.com.
Shtuar më 09/08/2017, ora 10:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori