LDK ripërsërit qëndrimin kundër ngritjes së grupit të unitetit
Lidhja Demokratike e Kosovës përsëriti qëndrimin se është kundër bisedimeve politike dhe krijimit të mekanizmave që do të zëvendësonin institucionet e Kosovës në këtë proces.Sekretari i LDK-së Ismet Beqiri, tha se nëse marrëveshja për zgjedhjen e presidentës nuk repsektohet në tërësi, LDK-ja nuk do të votojë asnjë ligj që ka të bëjë me reformën kushtetuese dhe zgjedhore. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2012, ora 15:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori