LDK nxjerr emrat e kandidatëve për deputetë
Degët e LDK-së tashmë kanë dorëzuar në Kryesi 90 emrat e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen me 14 shkurt.

Në listë gjenden emrat e ministrave aktual nga LDK-ja dhe shumicës së deputetëve të legjislaturës së fundit.

Nga legjislatura e fundit mungojnë emrat e Vjosa Osmanit e Haxhi Avdylit, por edhe emra si ai i Fatmir Rexhepit. Edhe Ismet Beqiri ka deklaruar se nuk do të jetë në garë për deputetë por që i njëjti ka deklaruar se do të kontribuojë për LDK-në në këto zgjedhje.

Kujtojmë emrat e propozuar do të shqyrtohen nga Këshilli i Përgjithshëm dhe Kryesia e LDK-së e më pas të njëjtit do të miratohen si pjesë e listës përfundimtare.

Kryesia e LDK-së do të propozojë edhe emra tjerë dhe bashkë me 10-emrat e propozuar nga AKR me të cilën ka një marrëveshje për të shkuar së bashku në zgjedhje do ta plotësojnë listën finale të LDK-së.

Më poshtë gjeni propozimet e degëve të LDK-së

Prishtinë

Adnan Merovci, Feim Salihu, Florian Dushi, Ismail Kasumi, Ganimete Ismaijli, Avdi Pireva, Doruntinë Maloku, Arban Abrashi,Teuta Sahatçia, Besian Mustafa, Lumir Abdixhiku, Hykmete Bajrami, Arben Gashi, Frashër Demaj, Vlora Dumoshi, Nuredin Ibishi, Valon Murtezaj, Shefki Gashi.


Podujevë

Agim Veliu, Fatlume Jaha, Visar Hoti, Zahide Gervalla, Ekrem Hyseni, Fidan Rekaliu.

Pejë

Kujtim Shala, Shkumbin Gashi, Besa Gaxherri.

nga TaboolaRekomanduarMund t'ju interesojnë
Man Has To Move Out Of His New Home When Mysterious Cases Are Found In The Walls Of A Secret Room
Articles Skill
What You Probably Didn't Know About Your Favorite Wrestlers Now
Housediver
Adele Is So Skinny Now And Looks Like A Barbie
Mortgage After Life
Ferizaj

Muharrem Sfarqa, Saranda Musliu.

Gjilan

Lirije Kajtazi, Valentina Bunjaku, Imet Rrahmani, Faton Bislimi, Ramiz Ramadani.

Prizren

Anton Quni, Driton Selmanaj, Hatim Baxhaku, Xhavit Ukaj, Aferdita Morina-Bifar.

Lipjan

Shkëlzen Hajdini, Vlora Limani-Hajnuni, Kaltrina Demiri, Mybera Mustafa.

Suharekë

Ardian Shala, Sali Asllanaj, Shefket Kolgeci, Bulëza Kuçi.

Istog

Besart Dreshaj, Ilir Ferati, Shkëmb Manaj.

Mitrovicë

Flutura Beka Kamberaj, Fahredin Spahija.

Viti

Fatbardha Emini, Marigona Geci Lala, Mirsad Sylejmani.

Rahovec

Avdullah Hoti, Ibrahim Kryeziu.

Vushtrri

Hysni Gërguri, Rrezata Krasniqi, Adnan Lahu.

Fushë-Kosovë

Ilir Hasani, Ali Topalli.

Gjakovë

Lindita Bellaja, Shefqet Shehu, Brikena Kryeziu

Klinë

Fadil Gashi, Filloreta Berisha

Malishevë

Fetah Rudi, Salih Morina

Dragash

Bexhet Xheladini, Defrim Gashi

Deçan

Armend Zemaj

Shtime

Mimoza Shahini

Obliq

Xhelal Krasniqi

Kaçanik

Ardita Rrahmani

Shterpcë

Qendrim Selimi

Kamenicë

Jeton Biqkaj

Drenas

Veton Gashi

Diasporë

Qibrije Hoxha-Suedi

Bahtir Kastrati- Benelux

Ajet Avdyli- Zvicër

Violeta Osaj

Isa Shabani-Gjermani

Isa Podrimja- Gjermani

Junik: Zenun Shala

Ibrahim Syla -Zvicër

Rita Spahiu

Selajdin Fana – Zhur

Ardita Dushi

Brahim Selimaj
Shtuar më 15/01/2021, ora 19:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori