LDK nuk ndryshon qëndrim për largimin e Jahjagës
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk është tërheur nga qëndrimi i saj që Presidentja Atifete Jahjaga të largohet nga posti i saj, për t’i hapur rrugë reformës kushtetuese dhe asaj zgjedhore.


Sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie, Ismet Beqiri ka demantuar shkrimet në media për largimin e LDK-së nga ky qëndrim

“Kur është fjala për Presidenten, ne qëndrimin e kemi të njëjtë, marrëveshja duhet të respektohet, edhe rezoluta, dhe Presidentja duhet t’u lëshojë rrugë proceseve ashtu siç parashihet në marrëveshje, dhe po ju them se këto janë spekulime, qëndrimi i qartë i LDK-së është ajo që e kemi thënë më herët dhe nuk ka kurrfarë ndryshimi të qëndrimit”, tha Beqiri për Radio Kosovën. /albeu.com/
Shtuar më 27/10/2012, ora 14:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori