LDK e profilizuar si parti e qendrës së djathtë
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa shkruan në rrjetin social Facebook se LDK-ja është e profilizuar në një partifuqishme të qendrës së djathtë.

"LDK nga nje levizje e ideuar nga Dr Ibrahim Rugova per Liri, Pavaresi dhe Demokraci eshte profilizuar ne nje parti te fuqishme te qendres se djathte. Ajo sot eshte pjese e familjes se Partive Popullore Evropiane, eshte e fuqishme sa ne Prishtine, Podujeve e Istog, dhe aq ne Prizren, Peje, Ferizaj e Gjilan. LDK eshte shtrire dhe eshte regjeneruar me te rinj dhe femra njejte ne tere territorin e Kosoves dhe po shtohet e po rritet cdo dite.

Kjo po i hidheron kundershtaret tone politik por edhe skeptiket, te cilet kete parti per nje kohe te gjate e perdoren si strehe per tu ankuar dhe per te gjemuar. Fryma e re ne LDK eshte fryme e punes, eshte fryme e fitores eshte fryme e se ardhmes. Prandaj ua them te gjitheve le te behen gati per fitoren tone, fitoren e Lidhjes Demokratike te Kosoves, sepse kjo eshte fitore e Kosoves" - shkruan Isa Mustafa. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2013, ora 14:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori