LDK akuza qeverisë për mungesën e energjisë
Lidhja Demokratike e Kosovës ka kritikuar qeverinë për problemet me furnizim me energji elektrike. Në një njoftim për media, LDK thekson se Kosova vazhdon të ballafaqohet me probleme të mëdha në furnizim me rrymë, megjithë investimet prej qindra milionë eurosh nga donatorët dhe buxheti i shtetit.

“Më shumë se 40% e energjisë së prodhuar humbet, ndërsa rrjeti i shpërndarjes mbetet në gjendje jo të mirë, duke shkaktuar humbje të mëdha teknike, që llogariten afro 20%”, thotë LDK-ja. /albeu.com/
Shtuar më 13/04/2012, ora 12:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori