LDK nuk merr pjesë në seancë
Pas një trazire që u shkaktua në Kuvend ku deputetë të VV-së dhe ata të GPD-së nuk e lejuan ministren Dhurata Hoxha të flas, Armend Zemaj nga LDK tha se nuk do të marr pjesë në seancë.

Zemaj përgëzoi kryesuesin Xhavit Haliti për menaxhimin e punimeve të seancës.

“Kryesues ishte për të përshendetur kërkesa jote për të ndërpre seancën për 5 minuta, Mos lejoni që Kuvendi të shëndërrohet në arenë të përplajses. LDK do të abstenojë nga ky debat aryse është se Grupet politike dhe mazhoranca e kanë humbur kontestin e këtij debate”, është shprehur Zemaj. /albeu.com/
Shtuar më 16/03/2018, ora 17:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori