LDD mbështet kandidatin e AAK për kryetar të Komunës së Kaçanikut
Lidershipi dhe strukturat e Degës së Lidhjes Demokratike të Dardanisë (LDD) nga Kaçaniku, mbështesin kandidaturën e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) për kryetar të Komunës së Kaçanikut, Tahir Çaka.

“Mbështetja e kandidaturës së z. Tahir Çaka vjen si rezultat i bisedimeve dhe koordinimit të strukturave të të dy subjekteve politike në nivelin qendror. Mbështetja nga dega e LDD-së në Kaçanik ka ardhur në vazhdën e mbështetjeve të gjera që kandidati i AAK-së, z. Tahir Çaka, i ka marrë në këto ditë, nga personalitete, individë, qytetarë e struktura të shumta politike e jopolitike në Kaçanik”, thuhet në një komunikatë të lëshuar nga AAK. /albeu.com/
Shtuar më 06/06/2012, ora 13:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori