Lavdrim Muhaxheri është vrarë?

Gazetarja e njohur britanike Hala Jaber kja shkruar në llogarinë e saj në Tuitter se në Siri është vrarë Lavdrim Muhaxheri.

Ajo shkruan se Muhaxheri ka qenë luftëtar shqiptar nga Kosova dhe është vrarë nga kurdët në Kobani.

“Sot është vrarë dhe një tjetër terrorist famëkeq dhe ky është Lavdrim Muhaxheri. Ai ka qenë luftëtar nga Kosova”, shkruan gazetarja.

Akoma nuk ka një informacion zyrtar nëse Muhaxheri ka vdekur apo jo.

Edhe më herët është raportuar për vrasjen e Muhaxherit, por se mediat ndërkombëtare kanë hedhur poshtë lajmin./albeu.com/


Shtuar më 25/01/2015, ora 21:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori