Lamtumirë Masar Shala
I është dhënë sot lamtumira e fundit nënkryetarit të PDK-së së Prizrenit, Masar Shalës.

Ai është varrosur nëRugove te Hasit.

Kryetari i komunës së Prizrenit, Ramadan Muja ka vlerësuar lart dhe ka çmuar kontributin e dhënë nga Shala në idealet patriotike.

“Dje morëm një lajm të hidhur për ndarjen nga jeta të veprimtarit të shquar të kauzës kombëtare,njeriut të guximshëm, i cili shquhej për iniciativa në të mirë të qytetarëve dhe institucioneve”,tha Muja.

Shefi i GP-së së PDK-së në Asamblenë Komunale në Prizren, Masar Shala, ka ndërruar jetë dje në Tiranë.

Shala vuante nga një sëmundje e rëndë. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori