Labi pagën e parë ia jep një vajze me probleme, ka një kërkesë për kolegët (VIDEO)
Pëlqej
Deputeti i Labinot Tahiri ka vendosur që pagën e parë të marrë nga Kuvendi i Kosovës t’ia dhuron Fatmire Berishës për t’ia mundësuar shërimin.

Ndërsa ka apeluar tek të gjithë deputetët e Kuvendit të ndajnë mjete për këtë rast.

Ky është njoftimi i plotë i deputetit Tahiri:

Rast i rëndë…!
Mirëdita të dashur njerëz, shpresojë se jeni mirë të gjithë.
Unë do të veproj sipas asaj që e thash para pak ditëve, se Rrogen time vlerë 1200 EU, do ta jap për ndonje rast të veqant!
Tani ndjej obligim që për këtë fëmijë në gjendjje të rëndë ta dhuroj rrogën time të cilën e marrë si meditje nga Parlamenti jonë.

Vajza vuan shumë dhe është nga Podujeva!
Unë i lus të gjithë Deputetët e Kuvendit tonë, ne rastëse kanë mundesi nga 10 euro e deri ku ju thot shpirti, ta ndihmojmë këtë vajzë se kjo mund të është femijë i yni siq i kemi nëpër familjet tona.

Unë isha, jam dhe do mbetëm i tillë të veproj aty ku tupani rrah për ata që kanë vesh.
Këtë mundesi e kam dhe këtë po e bëj duke bërë apel edhe tek të gjith njerëzit që ta ndihmojmë këtë engjull.
Vajzes i duhen 17.000 euro vlerë..!

Unē po e nisi ndihmen ndersa kush do që ka mundesi ta përfundojnë këtë kerkesë te babait të saj
Me respekt, Labinot Tahiri
Ferizaj Kosove e Shqipërisë.

Video kronika është nga Tribuana Chanel!
Shtuar më 14/09/2017, ora 11:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori