Ky është urimi i Bekim Jasharit për festën e pavarësisë
Kryetari i Pavarur i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës me rastin e 10 Vjetorit të Pavarësisë.

Ai ka qëndruar sot në Prekaz së bashku me Kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci.

Jasharaj ka thënë se populli kosovar ka sakrifikuar me shekuj për të ardhur deri në këtë ditë të veçantë.

Sipas tij, kjo ka ardhur fal dëshmorëve dhe Luftës së fundit të UÇK-së që kanë bërë punë të mëdha për ndërtimin e shtetit.

“Populli ynë me shekuj ka vuajt dhe ka sakrifiku po falë dëshmorëve dhe Luftës së fundit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që kemi bërë punë të mëdha për ta ndërtuar edhe zhvilluar vendin tonë. Kemi çuar amanetin në vend. i Urojë gjithë qytetarët e Kosovës dhe shqiptarët kudo që gjendet ditën e Pavarësisë së Kosovës”, ka thënë Jasharaj.
Shtuar më 17/02/2018, ora 10:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori