Ky është personi që zëvendëson Shpend Ahmetin në Vetëvendosje
Arben Vitia është përzgjedhur nga Vetëvendosje si kandidat për të udhëhequr Partinë në Prishtinë. Planifikojnë me të njëjtin të garojnë në zgjedhjet e ardhshme. Sidoqoftë, Vitia ende është pjesë e udhëheqjes aktuale të Prishtinës.

Arben Vitia ishte përzgjedhur të lexonte letrën e Albin Kurti
mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm dhe të kumtonte se Kurti do të jetë kandidat për Kryetar pavarësisht se ndodhej në burg.

Tash, të njëjtin person po planifikojnë ta nxjerrin si udhëheqës të Partisë në Prishtinë dhe si kandidat për Kryetar në zgjedhjet e ardhshme komunale.


Shtuar më 17/03/2018, ora 12:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori