Ky është personi që rrahu deputetin e Kosovës (FOTO LAJM)

Milan Kostiq, është personi i cili ka sulmuar sot deputetin e Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetarin e partisë serbe SLS, Slobodan Petroviq.

Kostiq mbante pozitën e këshilltarit të ish-ministrit të Bujqësisë,Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural të Kosovës, Nenad Rikallo.

Nga profili i Facebook-ut të Milan Kostiqit, vërehet se ai është një përkrahës i Milan Radoiçiq, personit i cili është i akuzuar për vrasjen e Olover Ivanoviqit, e që aktualisht është në kërkim të organeve të sigurisë.

Kujtojmë se Slobodan Petroviq, është anatemuar shumë herë nga presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe Lista Serbe.

Ndërsa deputeti Slobodan Petroviq ka thirrur sot konferencë për media në orën 12:00, ku pritet që të flasë në lidhje me këtë sulm.
Shtuar më 20/03/2019, ora 12:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori