Ky është fshati më i njohur në Suharekë
Në Suharekë ka nisur të zhvillohet një “betejë” se kush do ta marrë pushtetin e kësaj komune.

Katër kandidatët kryesor për kryetar komune janë: Blerim Xhemajli nga PDK, Sali Asllanaj nga LDK, Bali Muharremaj nga AAK dhe Sami Hajdaraj nga Nisma për Kosovën.

Siç mëson Sovrani.info, tre kandidatët e fundit vijnë nga i njëjti fshat, Gjinoci. Në Suharekë do të zhvilohet një garë interesante dhe do të mbetet të shihet se cili nga këta kandidatë do të fitojë.

Vlen të theksohet se zgjedhjet e kaluara ky fshat kishte dy kandidatë për kryetarë të komunës së Suharekës, ku triumfues doli Sali Asllanaj kundrejt Bali Muharremaj.


Shtuar më 04/09/2017, ora 08:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori