Kuvendi i Kosovës me 82 vota pro, miraton projektligjin për Trepçën
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar parimisht pro Projektligjit të Trepçës.

Projektligji për Trepçën ka kaluar në leximin e parë, me 82 vota për, nga 94 deputetë sa ishin në sallë. 12 deputetë kanë abstenuar, kurse asnjë votë nuk ka qenë kundër.

Projektligji shkon në Komision për amanandamentim.

Kryekuvendari Kadri Veseli tha se ngarkohen Komisionet që ta shqyrtojnë projektligjin dhe i njëjti të vije në një seancë të re sonte nga 20:30, për lexim të dytë./Albeu.com/
Shtuar më 07/10/2016, ora 19:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori