Kush i bekoi dhe organizoi trazirat e vitit 2004
Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve të tij.

Detyra tjetër që kishte marrë grupi më pas, ishte e jashtëzakonshme. Misioni i ri ishte të organizoheshin ato që më vonë do të njihen si trazirat e marsit 2004">2004.

Për këtë përgjegjësi, Mehmeti thotë se grupi pati mbështetjen e, siç thotë ai “të gjitha partive të dala nga lufta”, shërbimeve sekrete dhe familjeve të mëdha.

Në rast se misioni do të kryhej me sukses, anëtarëve të grupit u ishte premtuar amnisti. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2018, ora 22:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori