Kusari-Lila tregon për çfarë do ta mbajë mend gjithmonë Bajram Rexhepin 
Mimoza Kusari-Lila ishte zëdhënëse në qeverinë e Bajram Rexhepit.

Mimoza Kusari-Lila e cila ishte zëdhënëse në qeverinë e Bajram Rexhepit të vitet 2000-2014 e përjetoi rëndë ikjen e tij në amshim.

“E dimë që ka qenë Kryeministër konsensual por që gjithsesi e ka kry detyrën denjësisht. Çka më mbetet mu në kujtesë dhe do të mbetet gjithmonë është koha e ballafaqimit të tij me krizën e trazirave të marsit të vitit 2004”, tha Kusari-Lila për Klan Kosovën.

Rexhepi ndërroi jetë mëngjesin e së hënës në moshën 63 vjeçare.

Shtuar më 21/08/2017, ora 20:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori